Піраміди Гуїмар на Тенеріфе

By in Новости with 0 Comments

Пирамиды Гуимар на Тенерифе

У південно-східній частині Тенеріфе, в місті Гуїмар знаходиться етнологічний парк — «Піраміди Гуїмар», відкритий в 1998 році при матеріальній підтримці Тура Хейєрдала і його друга — норвезького судновласника Фреда Олсена. Тут розташовано 6 східчастих пірамід, про походження яких існує кілька версій.

Вчені вважають, що піраміди були побудовані місцевими фермерами, які при оранці землі знаходили камені і складали їх на кордоні поля у вигляді ступенів. Такі споруди можна побачити в досить багатьох місцях острова.

Однак відомий норвезький мандрівник Тур Хейєрдал побачив в цих пірамідах щось бóльшее. Після ретельного вивчення, він виявив, що земля перед будівлею пірамід була вирівняна, на каменях (шматках лави), у тому числі побудовано споруди, видно сліди обробки. Так само Тур Хейєрдал висунув теорію про астрологічну орієнтації пірамід. Вони розташовані так, що в день літнього сонцестояння з вершини найвищої піраміди можна спостерігати подвійний захід сонця. Воно заходить спочатку за одну вершину гір, потім виходить і знову ховається вже за іншу вершину. У всіх пірамід на західній стороні є сходи, які вранці в день зимового сонцестояння ведуть до висхідного сонця.

Етнологічний парк відкритий для відвідування щодня з 9:30 до 18:00. Крім пірамід в парку знаходиться музей Каса-Чакона, в якому можна побачити копію човна в натуральну величину, на якій професор Хейєрдал приплив на Тенеріфе, і інші музейні експонати. Так само тут є кіноконцертний зал, кафе, дитячий майданчик і магазин етнологічних сувенірів.

Пирамиды Гуимар на Тенерифе

Share This

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *